Description
Ingredients: sugar, glucose syrup, vegetable oil (contains one or more of the following: corn oil, soybean oil, palm oil or sunflower oil), whole milk powder (5%), hazelnuts (1,25%), coconut (1,25%), butter, acid: citric acid, albumen powder, base lemon 0,11%, base orange 0,11%, syrup strawberry 0,11 %, flavours, natural colours: curcumin, , paprika extract, carmin.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 1772kJ/ 422 kcal |
| Fat | 7g |
| of which | |
| Saturated | 3g |
| Carbohydrate | 89g |
| of which | |
| Sugars | 74g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 2g |
| Salt | 0g |
| Code | 645 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.85 |
| Ean code unit | 5310002485404 |
| Carton – Display | 392x287x275 |
| Units per carton | 12 |
| Net weight carton (kg) | 10.20 |
| Ean code carton | 15310002485401 |
| Cartons per pallet | 56 |








Reviews
There are no reviews yet.