Description
Ingredients: cocoa mass, sugar, cranberry (15%), cocoa powder, cocoa butter, emulsifiers: soya lecithin, flavour: vanillin.
Chocolate contains cocoa solids: 75% minimum.
May contain traces of milk products, almonds and hazelnuts.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2224kJ/ 532 kcal |
| Fat | 33g |
| of which | |
| Saturated | 20g |
| Carbohydrate | 50g |
| of which | |
| Sugars | 24g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 9g |
| Salt | 0g |
| Code | 371 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.085 |
| Ean code unit | 5310002052347 |
| Carton – Display | 170x75x160 |
| Units per carton | 20 |
| Net weight carton (kg) | 1.70 |
| Ean code carton | 5310002052699 |
| Cartons per pallet | 372 |







Reviews
There are no reviews yet.